0
Alışveriş sepetiniz boş!
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Şadırvan Oturak

Mermer Oturaklar

Tabiatın derinliklerinden elde edilen mermer, yer altında meydana gelen metamorfik hareketlerin yarattığı kireçtaşlarının basınç ve ısıyla karşılaşmasıyla oluşur. Mineral kalsitlerden oluşan mermer; kil, mikalar, pirit, demir oksit, grafit gibi yüksek mineralli bir taştır. %100’ü doğal olan mermer taşlarının renk seçenekleriyse bizlere oldukça geniş bir renk skalası sunar. Örneğin düz beyaz, gri tonları, siyah tonları, bej ve pembe gibi birçok mermer seçeneği ile günümüzde evleri ve işletmeleri dekore edebiliyoruz.  Mermerlerin renk seçeneklerine göreyse fiyat aralığıda değişmekte… Eğer siz de birçok insan gibi evlerinizde tezgahlardan küvetlere ya da lavabolardan mermer oturak lara kadar doğal bir görünüm yakalamak arzusundaysanız, kesinlikle mekanlarınızda sağlıklı mermer kullanımına yer vermelisiniz.

Ucuz Mermer Oturak Modelleri

Örneğin mekanlarda mermer yerine yine %100 doğal malzeme olan granite yer verdiğinizde (volkanik kaynaklı ürünler olduklarından) görsel açıdan şık durmasına rağmen yüksek oranda radyasyon barındıran ürünlerle birlikte yaşamaya maruz kalırsınız. Mermerle kıyasladığımızda sert bir taş olmasına rağmen granit taşları ne yazık ki sağlıklı taşlardan değildir. Bu yüzden mermerler, mekanlardayüzyıllar boyu sağlıkla kullanılmış olan ve Osmanlı’dan bize kalan tarihi bir mirastır. Diğer taşlar günümüzde her ne kadar kullanılıyor olsa da burada mermeri vazgeçilmez kılan tarihi geçmişi ve asil dokusudur. Bu yüzden mekanlarınızda diğer materyaller yerine ekonomik mermer oturak modelleri ne yer verdiğinizde sağlıklı ve nostaljik banyolara kavuşmuş olursunuz.

Mermer kullanımını oturakların yanı sıra; ıslak zeminli alanlarından Wc, banyo, mutfak, koridor, merdiven basamağı, şömine, mutfak ve banyolarda, taşıyıcı sütunlarda, yer zeminlerinde hatta duvarlarda bile tercih edebilirsiniz. Ayrıca dış mekanların peyzaj mimarisi için de oldukça efektif bir materyaldir. Avm, park alanları gibi mekanlarda da şıklıkla kullanılabilir.

Mermer Oturak Çeşitleri

Mermer işçiliği dikkat ve ustalık gerektirdiğinden belirli bir tecrübe ve profesyonellik ister. Günümüzde birçok dekorasyon alanlarında kullanılan mermer;heykelcilik,süs eşyaları, masa, sehpa, biblo, avizetasarımı, kültablasının yanı sıra mermer oturaklarda da kullanılmaktadır. Örneğin mermer oturaklar, hamam ve evlerde eskiye dönüş özlemi taşıyan kişilerce nostaljik seçenekler olarak evlerde ve hamamlarda sıklıkla kullanılıyor. Bu ürünlerin yapımındaysa damarlı mermer, renkli mermer, oniks mermer çeşitleri gibi seçenekler alternatifler arasında yer alıyor. Doğal Dekor online sayfalarını gezdiğinizde ise mekanlarınıza ilginç yansımalar katacak olan hijyenik mermer oturak modellerine erişebilirsiniz.

Cami Şadırvan Oturakları

Mermer, traverten taşlarından üretilen modelleri camilerde şadırvan abdest oturağı, şadırvan oturağı olarak kullanabilirsiniz. Sudan etkilenmeyen ve deforme olmayan doğal taş oturaklar dış mekanda ve iç mekanda kullanılabilir. 

 

 

 

 

DOĞAL TAŞ FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI

Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 Beylikdüzü / İSTANBUL

Pazartesi-Cumartesi 8:00-17:00

0212 875 81 15 - 0554 233 76 13

Doğal Taş Kendi Madenimizden çıkartılan %100 Gerçek Doğal Taş
Marka Patentli Doğal Taş Ürünlerimizin Hepsi Marka Patentlidir.
Canlı Destek Herhangi Bir sorunuzda her an yanınızdayız
Satış Mağazası Fabrika Satış Mağazamızda Ürünlerimizi Görebilirsiniz!