0
Alışveriş sepetiniz boş!
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)

Küpeşte Denizlik Harpuşta

Küpeşte Denizlik Harpuşta

Bu ürünler yapı ve inşaat duvarları yağmur ve kar suyundan korumak amacıyla tasarlanan yapı malzemeleridir. Küpeşte,  denizlik, parapet  -  harpuşta türevleri,  2 – 3cm kalınlığında tasarlanırken ayrıca alt noktalarındaysa su damlalıkları yer almaktadır. Bu ürünlerin yüzeyi ve kenarları cilalanmıştır. Yanı sıra kenarları pahlı olarak da hazırlanırlar. Yer zeminleri döşenirken zemin kenarlarında kullanılacak olanları tek tarafı pahsız olarak yani düz kesim şeklinde tasarlanmaktadır.

Harpuşta Çeşitleri

Harpuştalar, parapet türevinde konutlarda ısı yalıtımı sağlamak ve kar- yağmur suyunun sızıntısını önlemek amacıyla terasların duvar mermerlerinde, bahçe duvarı üzeri mermerlerinde ve havuz kenarı mermerlerinde kullanılır. Tüm bu ürün çeşitlerini zorlu hava şartlarına dayanıklı olan traverten; küpeşte, denizlik, ucuz harpuşta denizlik çeşitliliğinden seçtiğinizde asla hava şartlarından etkilenmeyen ve evladiyelik taşlardan satın almış olursunuz.

Denizlik Çeşitleri

Denizlik çeşitleri; mermer denizlik, traverten denizlik  pencere, pervaz,  pimapen altında kullanılan blok – batonformundaki taşlardır. Başka bir deyişle pencere önlerinde bulunan mermer, mozaik, beton türevleriyle tasarlanabilen yapı çıkıntılarıdır. Bu ürünlerin dış cephelerde yaşanan her türlü hava şartlarına son derece uyumlu ve dayanıklı olması gerekir. Bu yüzden en dayanıklı taş çeşitlerinden olan travertenleri seçtiğinizde su sızıntılarına ve kaçaklarına karşı maksimum bariyer oluşturmuş olursunuz.

Küpeşte Modelleri

Kanunnamede yer alan ‘Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin’ 46. maddesine göre minimum 5 basamaklı balkon ve teras merdivenlerine ve kodu 0.90 metreden az pencere boşluklarına korkuluk yapılması mecburidir. ‘Küpeşte’adıyla adlandırılan noktalarsa korkuluk üzerinde elle tutulan bölümlerdir. Yapılarda görüntü bütünlüğü sağlamak adına uygun renk ve dokuda seçtiğiniz traverten taşından tasarlanmış küpeşte modelleri,  ev ve tüm mekanlarınızda size efektif bir görsel uyum sağlayacaktır. Doğal Dekor sayfalarını incelediğinizde enekonomik küpeşte – denizlik – harpuşta modellerini ucuz fiyat aralıklarında bulabilirsiniz.Ürünlerin ebatları; 3x15cmxboy, 3x20cmxboy, 3x25cmxboy, 3x30cmxboy, 3x35cmxboy, 3x30cmxboy alternatifleriyle 1 metretül / 1 metre hesabından farklı ebatlardaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek niteliklerdedir.

Duvarları yağmur suyundan korumak için üzerine konulan yapı malzemeleri. Küpeşte Denizlik Parapet ve Harpuşta mermerleri 2cm ve 3cm kalınlıkta üretilirler. Alt kısımlarında su damlalığı bulunur. Yüzeyi ve kenarları cilalanmış,  kenarları pahlı olarak hazırlanmıştır. Yer döşeme kenarlarında kullanılacak ise tek tarafı düz kesim ( pahsız ) olmalıdır. Denizlik olarak pencere pimapen altında, harpuşta parapet olarak teras duvarı üzeri mermeri , bahçe duvarı üzeri mermerleri havuz kenarı mermerleri olarak, küpeşte bahçe yer döşeme kenarları zemin kaplama kenarlarında kullanılır. Özel proje bazlı ölçüleriniz için lütfen bizi arayın.

DOĞAL TAŞ FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI

Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 Beylikdüzü / İSTANBUL

Pazartesi-Cumartesi 8:00-17:00

0212 875 81 15 - 0554 233 76 13

Doğal Taş Kendi Madenimizden çıkartılan %100 Gerçek Doğal Taş
Marka Patentli Doğal Taş Ürünlerimizin Hepsi Marka Patentlidir.
Canlı Destek Herhangi Bir sorunuzda her an yanınızdayız
Satış Mağazası Fabrika Satış Mağazamızda Ürünlerimizi Görebilirsiniz!