0
Alışveriş sepetiniz boş!
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)


Kenar Zincir Kırma Traverten

Doğal traverten taşlarına antik ifadeye sahip olan rustik tarzda bir görünüme kavuşturmak için kenar kırma işlemi uygulanır. Bu işlem sonunda taşın son hali kenar kırma travertenidir.  Zincir kırmalı travertenler,  son derece estetik bir taş çeşitlerindendir. Aşındırılarak rustik görünüm kazandırılan bu taşlar, kaymaya karşı direnç oluşturulduğundan hem iç, hem de dış mekanların yer zeminlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca zincir kırmalı travertenler,  French pattern stiliyle setler halinde de dizilebilmekte. French pattern, aslında bir taş dizim şeklidir.Eskitmeli yapıdaki kenar zincir kırma French pattern dizimli traverten taşları sayesinde mekanlarda düz taş dizimi yerine alışılmışın dışında daha efektif desenli taş görünümleri elde edilebilir. Traverten çeşitleri zeminlerde + duvarlarda uyumlu olarak kullanılabildiğinden ve özel bir bakım gerektirmediğinden, dayanıklı ve ekonomik taş özellikleriyle tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ucuz Kenar Zincir Kırma Traverten Çeşitleri

Kenar kırma işlemi, traverten taşlarının belirli ebatlarda kesilerek rustikbir görünüm yakalaması için yapılankenarların zincir ile kırılması ve dekoratif derzle düzenlenmesi işlemidir.  Mekanik aletlerle gerçekleştirilen bu işlem sayesinde traverten taşlarına antik yani eski dönemlerden kalma bir hava verilir. Kenarları kırılarak ve aşındırılarak kontür görünümleri eskitilmiş bu taşlarla mekanlar daha sıcak, şık ve aynı zamanda da doğal bir görünüme kavuşur. Ayrıca yüzeyi pürüzlü ve kenarları eskitmeli olan bu taş çeşidi, düz olmayan yüzeyi sayesinde ıslak zeminlerde kayma riskini azalttığından ıslak zeminler için mükemmel bir alternatif oluşturur.

Kenar Zincir Kırma Traverten Modelleri

Geleneksel mimari türevlerinde sıklıkla kullanılan bu taş, günümüz mimarisiyle de son derece uyumlu bir format yakalıyor. Konstrüksiyon temel - duvar örgülerinde, duvar –merdiven kaplamalarında, zemin - teras döşemlerinde, kapı -  çatı ünitelerinde, Tv ünitesi doğal taş kaplama yöntemlerinde,Tv  Plazma ardı duvar kaplamalarında, yemek odalarında masa arka duvarlarının kaplanmasında,  salonlarda dekoratif duvar taş kaplama tekniklerinde,  yatak başlığı ardında kalan duvarlarda, mutfak tezgah aralarında, salon ya da odaların zeminlerinde,  banyo, mutfak ıslak ya da kuru zeminlerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.Dış mekanlarda zeminlerde, kış bahçelerinin zemin ve duvarlarında, bahçe peyzajında, yürüme yollarında, adım taşlarında, bina, villa, restoran, cafelerin dış cephe kaplamalarında ve daha burada sayamadığımız birçok alanda yüksek popülaritede kullanılmaktadır. Birbirinden efektif ve ucuz kenar zincir kırma traverten modelleri  Doğal Dekor sayfalarında bulabilirsiniz.

 

DOĞAL TAŞ FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI

Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 Beylikdüzü / İSTANBUL

Pazartesi-Cumartesi 8:00-17:00

0212 875 81 15 - 0554 233 76 13

Doğal Taş Kendi Madenimizden çıkartılan %100 Gerçek Doğal Taş
Marka Patentli Doğal Taş Ürünlerimizin Hepsi Marka Patentlidir.
Canlı Destek Herhangi Bir sorunuzda her an yanınızdayız
Satış Mağazası Fabrika Satış Mağazamızda Ürünlerimizi Görebilirsiniz!