0
Alışveriş sepetiniz boş!
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)


Honlu Traverten

Doğanın kalbinden çıkarılan taş türevleri; her zaman gerek zarafeti gerekse de dayanıklılığıyla insanoğlunu cezbederek yaşam alanlarında yer almıştır. Hitit, eski Mısır, Mezopotamya (Irak), Persler (İran), Lidyalılar, eski Yuna, Roma ve Osmanlı İmparatorluklarının kültürünü, günlük yaşamını ve sanat alanlarını süsleyen doğal taşlar ise günümüzde işlenerek birçok farklı ifadeye bürünüyor.

Bu taşlardan traverten çeşitleri ise sahip oldukları delikli portakal kabuğu görünümü ve yumuşak dokusuyla tüm mekanlara tat katan taş türevlerinden biri.Travertenler,  mimari malzemeler arasında ekonomik bütçelere hitap ettiğinden vehijyenik yanlarıyla sağlıklı mekanlar yarattığından çokça tercih edilmekte. Günümüzde doğal kaynaklar bozulmadan taş ocaklarından belirli ölçülerde çıkarılan traverten taşları ocaklarda kesilerek işlenmektedir. Teknolojik aletlerin ve makinelerin yardımıyla kesilen traverten taşları ise farklı renk tonları ve ilginç dokularıyla mimari yapılara canlılık katıyor. İlaveten traverten türevlerine yapılan farklı makyaj işleme tekniklerinden biri de honlu traverten çeşitleridir. Honlu traverten modelleri, matlaştırılmış olan ama eskitmeli modellerde olduğukadar renksiz ve donuk görünmeyen, ipeksi /satenimsi yumuşaklığa sahip bir traverten çeşididir. Honlutravertenler,  mat görünüme sahip olduğundan daha çok iç mekanlarda tercih edilmekte.Ayrıca honlu travertenler, ülkemizde sıklıkla ulaşılan ve doğal taş piyasasında iç - dış mekanlardaoldukça talep gören ürünlerden biridir.

Honlu Traverten Çeşitleri

Honlu travertenler,  doğadan çıkarılmasının ardından silinir ve cila işlemi yapılmadan aşınma işlemine tabii tutulur. Bu işlem taşların mat bir görünüme ulaşması için yapılır. Böylelikle honlu traverten tasarımlı taşlar elde edilir. Bu taşlar honlu traverten adıyla anıldığı gibi honlu mermer,  honlutaş adıyla da anılmaktadır. Honlu traverten modelleri, mat taş görseline sahip olduğundan dekorasyon alanlarında mat renk kullanmayı seven kişilere önerilebilir. Bu traverten çeşidirustik dekorasyonlu alanlarıdesteklediği gibi İskandinav ev tasarımları ya da gotik ve barok havasındaki mimari alanlara da son derece mistik bir hava katmaktadır.

Neden Honlu Traverten?

Öncelikle mekanlarınızı doğal taşların natürel dokusuyla bezemek istiyorsanız, honlu traverten taşlarının kullanımı son derece sağlıklı, hijyenik ve pratiktir. Honlu travertenler dayanıklı materyaller olduğundan kolay kolay aşınmaz ve bakım gerektirmez. Ortamlara soft bir hava katarken ferah ve fresh bir ifade kazandırır. Öte yandan fiyatı diğer mermer türevleriyle kıyaslandığında oldukça hesaplıdır.Honlu traverten türevlerinde fiyatlar, ebat ve şekillere göre değişir.

Doğal Dekor sayfalarından %100 yerli taş ocaklarından çıkarılan ekonomik honlu traverten ürünlerinden tercih ettiğinizde yurt dışından getirilen ithal taşlarda karşılaşabileceğiniz olağan kanserojen madde içerikli ürünler gibi tehlikelerden korunmuş olursunuz. Yanı sıra işçilik kalitesi bakımından da son derece düzgün kesimli ve yerine doğru monte edilmiş ürün görseli zarafeti kazanımlarınızdan olacaktır. Doğal Dekor firması olarak ülkemizde yer alan traverten kaynaklarından;  Denizli, Burdur, Bilecik’te yer alan yoğun traverten kaynaklarının yer aldığı rezervleri kullanarak travertenleri çıkartırken ekolojik dengeyezarar vermemeye özen göstermekteyiz.Ayrıca honlama işlemlerinitaşın natürel özelliğini bozmadan gerçekleştirmekteyiz.

DOĞAL TAŞ FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI

Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 Beylikdüzü / İSTANBUL

Pazartesi-Cumartesi 8:00-17:00

0212 875 81 15 - 0554 233 76 13

Doğal Taş Kendi Madenimizden çıkartılan %100 Gerçek Doğal Taş
Marka Patentli Doğal Taş Ürünlerimizin Hepsi Marka Patentlidir.
Canlı Destek Herhangi Bir sorunuzda her an yanınızdayız
Satış Mağazası Fabrika Satış Mağazamızda Ürünlerimizi Görebilirsiniz!