0
Alışveriş sepetiniz boş!
Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 16 (1 Sayfa)


Düz Kurna Modelleri

Düz kurna modelleri, Günden güne sayısı azalan hamamlar ve getirisi olan Türk hamam kültürü, yüzyıllar boyu Osmanlı - Türk kültürünün en renkli yansımalarından biri olmuştur. Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmet yaşamı boyunca 19 tane hamam yaptırmış, Mimar Sinan ise yaşadığı dönemde 20 hamam inşa etmiştir. Örneğin 17. Yüzyılda sadece İstanbul’da 168 adet çarşı hamamı olduğunu biliyor muydunuz?

Kısacası etnik kökenimiz olan Osmanlı kültüründe hamam ritüelininağırlıklı bir yer tuttuğunu biliyoruz. Kadınların ve erkeklerin her Perşembe ve özellikle de her arife günü yıkanmak için hamama gittikleri tarihi kaynaklarda yer alıyor. Gelin hamamları, damat hamamları, kırk hamam ritüelleriise küberasından  (üst düzey devlet adamlarından) alt tabakaya kadar tüm halkın gittikleri merkezlerdi.  Osmanlı’da herkes hamam kültürüne büyük özen gösterirken;özel keselerini, işlemeli nakışlı hamam havlularını, simli işlemeli hamam taslarını, cevizden yapılmış nalınları, gümüş çiçek mıhlamalı takunyaları, oymalı ve çiçekli özel fildişi hamam taraklarını kullanmayı da ihmal etmezdi.

Hamam Kurna Modelleri

Gördüğünüz gibi Osmanlı kültüründe yüz yıllar boyu yer alan hamam alışkanlığı, insanların büyük özen gösterdikleri seramonilerdendi. Eğer siz de evlerinizde ya da işletmelerinizde bu güzel geleneği sürdürmek istiyorsanız,  hamamlarınız için ihtiyacınız olanen güzel kurna modellerini Doğal Dekor sayfalarından temin edebilirsiniz. Böylelikle evlerinizin banyolarında bir Türk hamamı konsepti yaratmak Doğal Dekor sayfalarıyla her şeyden kolay olacaktır.

Kurnalar; mükemmel bir hamam konsepti yaşamak adına en önde gelen ve kullanıcıya bu mistik ve nostaljik hamam keyfini yaşatan asil öğelerdendir. Karakteristik stilde tasarlanmış bir kurna, hamamın stilini belirlediği kadar zengin dekorasyonunu da yansıtır. Siz de Doğal Dekor sayfalarından seçeceğiniz efektif kurna modelleri ve kurnanızın üzerine yerleştirebileceğiniz çinili ya da düz panolarla evlerinizin banyosunda keyifli bir hamam konsepti yaratabilirsiniz. Böylece Osmanlı zarafeti ve hikmetiyle dolu harika bir geçmiş yolculuğuna dahi çıkabilirsiniz.

En Ucuz Kurna Çeşitleri

Doğal Dekor sayfalarını gezdiğinizde;  hamam- otel işletmelerinize ya da banyo dekorasyonunuza uyumlu stillerde birçok kurna modeli sizi karşılayacaktır. Bunlar; sarı pirinçli Afyon beyaz mermer hamam kurnası, sarılı mermer hamam kurna, traverten hamam kurnası kavun dilimli, Türk hamamı kurnaları gibi modellerdir. Kısacası online sayfalarımızda bulunan kurna kategorisini incelediğinizde banyo tasarımlarınızın renk ve ifade bütünlüğüne uyum sağlayacak farklı ton, kesim ve biçimlerdeki kurna modelleriyle eşsiz tasarımlı hamam konseptlerine kolayca sahip olabilirsiniz. Hem de en ucuz kurna alternatifleriyle…

DOĞAL TAŞ FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI

Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 Beylikdüzü / İSTANBUL

Pazartesi-Cumartesi 8:00-17:00

0212 875 81 15 - 0554 233 76 13

Doğal Taş Kendi Madenimizden çıkartılan %100 Gerçek Doğal Taş
Marka Patentli Doğal Taş Ürünlerimizin Hepsi Marka Patentlidir.
Canlı Destek Herhangi Bir sorunuzda her an yanınızdayız
Satış Mağazası Fabrika Satış Mağazamızda Ürünlerimizi Görebilirsiniz!