0
Alışveriş sepetiniz boş!
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)


Dekoratif Tuğla

Duvar kaplama materyalleri arasında en sağlam, dayanıklı ve şık olan ürünleri şüphesiz doğal taşlar. Duvar denilince ilk akıla gelen örme stili dekoratif doğal taş ürünlere uygulanarak kaplama malzemesi olarak kullanılmakta. Yeni Dekoratif Tuğla kaplama serisi gerçek doğal taş duvar kaplamalar traverten, mermer ve diğer doğal taşlardan üretilmektedir.

Kültür Tuğlası ile Arasındaki Fark Nedir ?

Kültür tuğlası bilindiği üzere farklı karışımların kum, çimento, renklendirici vb. bir araya getirilerek  hazırlanan harcın kalıplara dökülmesi ile imal edilen gerçek taşların emitasyonu yani; yapay taşlardır. Görüntüsü her ne kadar doğal taşları andırsada içeriği gerçek doğal taşlardan uzaktır.

Dekoratif Tuğla Serisi doğal taşlar Doğa'da bulunan naturel %100 gerçek taşlardır. İçerisinde kesinlikle mekanda koku yapan, boya, polyester gibi insan sağlığına zararlı kimyasal bileşenler içermediği için sağlıklıdır. Tüm yaşam alanlarında; salonda, mutfakta, oturma odasında, ofiste hatta yatak odasında bile gönül rahatlığı ile duvar kaplama malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

Doğal taş ürünlerde kesinlikle tozuma, dökülme, renk kaybı deformasyon yaşamazsınız. En sert iklimli dış mekan kullanımlarında bile uzun yıllar boyunca sağlamlığından ve ilk gün görüntüsünden taviz vermez.

Tuğla Kaplama Fiyatları arasındaki farklar nelerdir?

dogaldekor.com Dekoratif Doğal Taşlar ana üretici fabrika satış mağazasıdır. Kuruluş misyonu gereği amacımız gerçek doğal taşları ulaşılabilir fiyatlara sizlere sunarak yerli ve milli madenimiz olan Türk doğal taşlarının ithal ürünlerin önüne geçirmektir.

Uygun fiyat politikamız ile birlikte tuğla kaplama fiyatları arasında size en ucuz fiyatları sunma gayretindeyiz.

Türkiye'nin farklı dağlarından çıkartılıp işlenilen,  mekanlarınızı süsleyen ve ihracatı yapılan her bir doğal taş parçası  ülke ekonomisine kazanım sağlamaktadır.

Dekoratif Tuğla Serisi

Müşterilerimizin dekoratif tuğla talepleri doğrultusunda geliştirdiğimiz ve ürün yelpazemize eklediğimiz dekoratif tuğla serisi doğal taş modelleri, çeşitleri uygulama olarak dekoratif tuğlalar ile aynı şekilde uygulanmaktadır.

Dekoratif Tuğla Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Uygulama için gerekli malzemeler; Toz yapıştırıcı (Kalekim), Taraklı Mala, Derz Çıtası, Derz Dolgu Malzemesi, Su terazisi ya da lazer terazi, Harç karıştırma kovası ve Kesimler için spiral kesme taşı.

Ön Hazırlık;

Zemin terazi ile kontrol edildikten sonra düzgün ise zeminden, düzgün değil ise terazi ile mastar alınıp terazide düzgün biz zemin oluşturulmalıdır.

Uygulama için beyaz toz yapıştırıcı hazırlanıp taraklı mala ile duvara sürülür. Üzerine taşlar tek tek yapıştırılır. Taşların arasında derz boşluğu bırakılmalıdır. Derz boşluğu için 1cm - 1.3cm lik derz çıtası kullanılabilir.

Derz çıtası için ahşap çıta kestirebileceğiniz gibi, alçıpan çıtası da kullanılabilir.

Taşların her sırada düzgün olması için terazi ve ip çekilerek kontrol edilmelidir.

Taşlar duvara yapıştırıldıktan sonra kurumaya bırakılmalıdır. Yapıştırıcı kuruduktan sonra çıtalar sökülür ve derz dolgu işlemine geçilir.

Derz dolgu için silikonlu derz dolgu kullanabilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken husus  1cm-2cm aralığı için üretilen özel derz dolgu olması gerekmektedir. Standart fayans için üretilen 1-3cm 3-6cm dekoratif tuğla derzi olarak kullanılmaz, kullanılsa bile bu yanlış bir uygulamadır ve zamanla derz dolgular çatlama yapar.

Aynı zamanda derz dolgu olarak maliyeti düşürmek adına siyah/ beyaz çimento, ince kum ve renklendirmek için toz oksit boya kullanılır.

Hazırlanan derz dolgu, derz dolgu tabancası ya da derz poşeti yardımı ile boşluklara uygulanıp derz dolgunun biraz sertleşmesi beklenir. Derz dolgu biraz kuruduktan sonra (tam kurumadan) tahta parçası yardımı ile fazlalık derz kazınma sureti ile temizlenir. Düzgün bir form oluşturulur.

Doğaldekor olarak standart derz boşluğu 1,3cm olarak belirlenmiştir. Taşlar arasındaki boşlukları istediğiniz kalınlıkta ve renkte doldurarak duvarınızda farklı efektler yaratabilir, farklı görüntüler oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Tuğla Serisi Doğal Taş Kaplama Renkleri

Dekoratif Tuğla serisi doğal taş kaplama renkleri %100 naturel doğa'nın ve doğal taşın kendi renkleridir. Her hangi bir boyar madde içermez. Tamamı benzersiz doğal renk ve dokuda olan taş renklerini veya taş çeşitlerini istediğiniz oranda birbirleri ile harmanlayarak döşeme yapabilirsiniz. Farklı taş kombinasyonları ile binlerce farklı etki yaratmanız mümkün.

 

DOĞAL TAŞ FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI

Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 Beylikdüzü / İSTANBUL

Pazartesi-Cumartesi 8:00-17:00

0212 875 81 15 - 0554 233 76 13

Doğal Taş Kendi Madenimizden çıkartılan %100 Gerçek Doğal Taş
Marka Patentli Doğal Taş Ürünlerimizin Hepsi Marka Patentlidir.
Canlı Destek Herhangi Bir sorunuzda her an yanınızdayız
Satış Mağazası Fabrika Satış Mağazamızda Ürünlerimizi Görebilirsiniz!