0
Alışveriş sepetiniz boş!
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)


Cilalı Traverten

Doğal taşlar, sağlıklı ve hijyenik kaplama malzemelerinden olduklarından ötürü günümüzde; avmlerden plazalara, konferans salonlarından ev, ofis, otel, sosyal tesis gibi işletmelere kadar sıklıkla tercih ediliyor. Cilalı Traverten Taşları ndan söz edecek olursak, bu taşlar kalsiyum biokarbonatlı yer altı termal sularının gün ışığı görmeyen mağara boşluklarında kalsiyum karbonat minerallerinin çökelmesiyle kimyasal tortu biçiminde oluşan taşlardır. Doğadan gelen yüksek özelliği sayesinde son derece hijyenikolan travertenler ayrıcaanti bakteriyel bir materyaldir de.

Traverten Çeşitleri

Traverten taşları kendi içinde; patlatma taşlar, eskitmeli traverten taşları, antik eskitmeli traverten, patino traverten ve cilalı traverten çeşitleri gibi türlere ayrılır. Travertenler öncelikle ilk paragrafta belirttiğimiz gibi oldukça sağlıklı ve hijyenik ürünlerdendir. Yanı sıra evladiyelik ve uzun ömürlü olmaları da diğer bir tercih sebebidir. Dış ortamlarda her türlü hava koşuluna uyum sağlayabildiklerinden ve fiziksel faktörlerden etkilenmediklerinden ötürü son derece uzun ömürlüdür. Bu nedenleyerde +duvarlarda kaplama ve döşeme dekorasyon malzemesi olarak rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca travertenlerin bakımı son derece kolay ve pratiktir. İç mekanlarda döşendiğinde tozu alınabilir, dış mekandakiler ise yıkanabilir.

4 Mevsim hava koşullarına uygun taşlardan olduklarından dış mekanlarda mermerden de elverişlidir.Örneğin mermerlerde bulunan çatlak görünümlü kılcal damarlar,  kışın içine giren suyu tutarken don gibi durumlarda çatlayarak deforme olur. Oysaki travertenlerde böyle bir durum yaşanmaz. Ayrıca kaymaya dirençli ürünler olduklarından hertürlü ıslak ve kuru zeminler için önerilir. Travertenler yüzeysel makyaj işlemlerine göre; patlatma, patinato, eskitme, antik eskitme, honlu traverten, dolgulu traverten, cilalı ürünler şeklinde ayrışır. İşlenmeleri sonucunda kaymayan, mat görünümlü, cilalı parlak, gözenekli ya da gözeneksiz gibi türevleriyle istenilen her yerde kullanılabilirler. Bu çeşitlilikleriyle profil, karo, seramik kaplama, söve, denizlik, küpeşte malzemesi olarak da mekanlarda kullanılmaktadırlar.

Cilalı Traverten Modelleri Fiyatları

Cilalı traverteni diğerlerinden ayıran özelliği taşın aşındırıcı argumanlarla ışığı yansıtacak dereceye kadar getirilmesi ve kusursuz pürüzsüzlük kazandırılmasından kaynaklanır. Cilalı travertenler, kenarları düz olan ve yüzeyi cila işlemi görmüş traverten çeşitleridir. Ayrıca ister derz kullanılarak, istendiğinde de derzsiz uygulanabilir. Günümüzde cilalı traverten kullanılarak son derece sükseli, aydınlık, ferah ve şaşa şahalımekanlar yaratılabilmekte.Örneğin avmler, konser salonları, konferans salonları, otel duvar ya da zeminleri, ev – ofis zemin ve duvar kaplamaları profil ve seramik şeklinde oluşturulabilmektedir. Doğal Dekor sayfalarında kare formunda ve dikdörtgen formunda farklı ebatlara sahip en ucuz cilalı traverten modellerini bulabilirsiniz.

Cilalı Traverten Fiyatları

Cilalı traverten fiyatları ölçüye göre değişiklik göstermekte. Cilalı traverten fiyatlarını etkileyen bir çok faktör vardır bunlar; traverten rengi, travertenin delikli yapısı, traverten kalınlığı ve traverten ölçüleridir. Fiyatlandırmalar bu kriterlere göre belirlenmiştir. dogaldekor.com olarak sizlere her zaman en ucuz traverten fiyatlarını sunmaktayız.

DOĞAL TAŞ FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI

Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 Beylikdüzü / İSTANBUL

Pazartesi-Cumartesi 8:00-17:00

0212 875 81 15 - 0554 233 76 13

Doğal Taş Kendi Madenimizden çıkartılan %100 Gerçek Doğal Taş
Marka Patentli Doğal Taş Ürünlerimizin Hepsi Marka Patentlidir.
Canlı Destek Herhangi Bir sorunuzda her an yanınızdayız
Satış Mağazası Fabrika Satış Mağazamızda Ürünlerimizi Görebilirsiniz!