0
Alışveriş sepetiniz boş!
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)


Traverten Basamak Merdiven 

Geçtiğimiz yıllarda mermer ve granit türevleri merdivenlerde sıklıkla tercih edilirken günümüzde doğal kayaç taşı niteliğindeki travertenler doğallığından ötürü basamaklarda sıklıkla tercih edilir malzemelerden oldu. Yüzeyinde kendi doğal yapısından kaynaklanan delikler bulunan travertenler ise istenirse bu portakal kabuğu dokusuyla, dilenirse de delikleri derzlerle kapatılarak kullanılabiliyor.

Her kullanım amacına göre kesilerek ebatlandırılabilen travertenlerin merdivenlerde sıklıkla tercih edilir olmasının bir sebebi de kaymaya karşı dirençli olmasıdır. Bildiğiniz gibi gerek kapalı mekanlarda bulunan merdivenler, gerekse de açık mekanlarda bulunan merdivenler yağmur- kar suyuyla ıslandığında ya da buzlandığında kayganlığı yüksek noktalara dönüşmekte. İşte, merdiven basamaklarında traverten basamak kullanıldığında ise bu tehlikeli durumlar yaşanmıyor ve minimalize ediliyor.

En Ucuz Traverten Basamak Merdiven Kaplaması Modelleri

Her türlü hava şartına dayanıklı ve elverişli olan traverten basamaklar, ne yazın sıcağında soluyor ne de yağışlı havalarda mermer türevlerinde olduğu gibi çatlaklarda sıkışan su nedeniyle genleşerek çatlıyor. Bu yüzden gerek villaların, gerekse de avmlerin, plazaların, gökdelenlerin, evlerin, apartmanların ve daha sayamadığımız nice yapının iç ve dış merdiven basamaklarında güvenle kullanılabiliyor. Traverten basamaklarının genellikle standart genişlikleri 30-32cm ve basamak kalınlığı ise standart olarak 3cmdir. Her türlü ihtiyacınız olan basamak+rıht standardındaki takım şeklinde satılan traverten basamaklarını metretül/1 metre hesabından Doğal Dekor sayfalarından istediğiniz zaman temin edebilirsiniz.

Zengin Traverten Basamak Merdiven Çeşitleri

Merdiven basamak tercihlerinde özellikle traverten kayaçlarında suyollarının oluşturduğu doğal delikli yapı, çok beğeni topladığından bu tarz taşlar hem zemin, hem duvar,  hem de basamak kaplamalarında kullanıcıların çok hoşuna gitmektedir. Doğal dekor sayfalarından alabileceğiniz dolgulu ya da dolgusuz merdiven basamaklarını mekanlarınızdakolayca uygulayabilirsiniz. Dolgusuz pütürlü travertenleri dolgu yapmak için ayrıca renklerine uygun özelliklerdeki özel derz dolgularından satın alarak da kaplatabilirsiniz. Bu işlem son derece pratik olup sadece derz dolgusu normalden bir miktar daha sulandırılarak taşların üzerine dökülerek ve derzler dolana dek sürdürülerek yapılmaktadır. Ardından kurutulan taşlar bir bez aracılığıyla temizlenir. Ayrıca cilasız traverten basamak kaplamaları seçenekleri de arzuya göre daha sonrasında da sistre mermer polisaj makinesiyle cilalanabilmektedir.

Traverten Basamak Merdiven Nerede Kullanılır

Travertenler hava şartlarına en dayanıklı kaplama malzemeleri olduğundan ve kaymaz özelliği bulunduğundan dolayı, bahçe merdiven basamak kaplaması, bina içi merdiven kaplaması, villa içi merdiven basamak kaplaması olarak sıkça kullanılmakta. Yani diğer bir değişle basamak merdiven kaplamak istediğiniz her alanda traverten basamaklar rahatlıkla kullanılabilir. 

Traverten Merdiven Basamak Ölçüleri

Basamak ölçüleri standart olmakla birlikte yapıya göre farklı ölçülerde de olabilir. Standart olarak traverten basamak ölçüleri taş kalınlığı 3 cm genişliği 30-32 cm rıht yüksekliği 15 cm olarak kabul edilmektedir. Farklı kalıptaki merdiven basamak siparişiniz için ölçünüze özel kesim yapılabilmektedir. 
 

DOĞAL TAŞ FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI

Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 Beylikdüzü / İSTANBUL

Pazartesi-Cumartesi 8:00-17:00

0212 875 81 15 - 0554 233 76 13

Doğal Taş Kendi Madenimizden çıkartılan %100 Gerçek Doğal Taş
Marka Patentli Doğal Taş Ürünlerimizin Hepsi Marka Patentlidir.
Canlı Destek Herhangi Bir sorunuzda her an yanınızdayız
Satış Mağazası Fabrika Satış Mağazamızda Ürünlerimizi Görebilirsiniz!