0
Alışveriş sepetiniz boş!
Gösterilen: 1 ile 41 arası, toplam: 41 (1 Sayfa)


Banyo Mutfak Mozaikleri

Mozaikler M.Ö. 7000 yılından beri; tarihi yapılarda, evlerde, sosyal ve kültürel mimari alanlarında kullanılan yapı süsleme tekniklerinden biri. Doğal taş Mozaik modelleri mekanların dış yüzeylerinde uygulandığı kadar iç mekanlarda, havuzlarda ve açık alanlarda dahi görebileceğimiz efektif süsleme unsurlarındandır.

Mozaik Nerelerde Kullanılır?

Mozaikleri günümüzde salonlarda televizyon ünitelerinin arka planını oluşturan duvarlarda kullanabiliyoruz örneğin. mermer mozaik modelleri bu görünümüyle salonlarda merkez olarak seçilen ana duvarlara özel bir derinlik katıyor. Yanı sıra banyo duvar kaplamalarında da kullanılan mozaik döşemeleri banyolara özel yansımalar kazandırmakta. Şayet geniş metre karelere sahip olan bir banyonuz varsa duvar mozaik seramikleri kendini ferah banyolarda daha da güzel gösteriyor.Yine binaların dış cephelerinde yer alan dekoratif mozaik duvar kaplamaları da binalara tat katan görselleri oluşturmakta. Bunun dışında ofis duvarlarından yer zemin kaplamalarına hatta bahçe duvarlarına kadar da yararlanılabiliyor mozaik kaplamalarından.

Mutfaklarda Mozaik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kısacası mozaiklerden;  ev, otel, ofis, banyo, su basmanı, mutfak – banyo duvar dekorasyonlarında, antre, giriş dekorasyonlarında ya da bilimum dış cephe kaplamalarında şıklık içinde faydalanabilirsiniz. Faydalanacağınız ucuz mozaik çeşitleri gustonuza göre mat olarak seçebileceğiniz gibi parlak ve cilalı alternatiflerinden de seçebilirsiniz. Mozaik çeşitlerinden mat dokulu olanları yaşanmışlık havası taşıdıklarından buğulu görünümleriyle evlerde retro, vintage, rustik, gotik tarzını yansıtmayı sevenler için çok uygun seçimlerdendir. Parlak mozaik modelleri ise ışıltılı görünümleriyle mekanlarınıza ışık, aydınlık ve gösteriş katar. Örneğin mutfaklarınızda parlak lake görünümlü mutfak dolap kapaklarınız veya parlak granit ya da traverten tezgahınız varsa cilalı mozaik tezgah arası doğal taş mutfağınız için çok uyumlu olacaktır.

Mermer Taş Tezgah Arası Mozaikler

Doğal Dekor online sayfalarında kısa bir gezinti yaptığınızda; Denizli eskitme traverten, fileli mermer eskitme Denizli traverten, fileli doğal taş duvar kaplama gümüş traverten fileli mermer,parlak beyaz fileli mermer mozaik modelleri gibi birçok mozaik türünün sizleri karşılayacağınız göreceksiniz.

Bunlardan 3D türevindeki boyutlu modeller, karşıdan bakıldığında bal peteği ve küp izlenimi uyandıran havasıylamekanlara boyutve derinlik katan efektif modellerdedir. Kullanıldığı bölümlerde tezgah vesaire yüzeyleri öne doğru derinlikli ve boyutlu bir görünümle süsler. Doğal Dekor ürünleri arasında yer alan bej mermer taş duvar mozaik, siyah 3 D mermer örneklerini yukarıda saydığımız şekilde mekanlarınızın her noktasında zevkle kullanabilirsiniz.

Yanı sıra evinizde iddialı renkleri yansıtmayı seviyorsanız, renkli taşlardan tasarlanan mermer mozaik çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Örneğin mutfakta yer alan renkli dolap kapaklarınız ya da renkli tezgahınız varsa, duvar + zeminlere uyumlu renklerde seçtiğiniz renkli mozaikler mutfağınıza daha da sıcak ve renkli bir hava katacaktır. Söz gelimi mutfak tezgah arası kahve, kırmızı ve siyah tonlarında 3 D mozaik taş örnekleriyle mutfaklarınız son derece şık alanlara dönüşecektir. Yanı sıra bej mermer çubuk formunda küçük dikdörtgen formlu mozaikler de alternatifler arasında yer almaktadır. Mutfaklarınızı daha geniş, ince ve uzun formda gösterecek olan çubuk formlu bu tezgah arası mozaik çeşitleri mutfaklarınıza ferahlık kazandırır. Ürünlerimiz arasında bulunan; 5x5 kare formundaki ve 5x10 dikdörtgen formlu mozaikler,  gümüş traverten fileli derzli doğal taş dikdörtgen çubuk çeşitleri, fileli derzli traverten doğal taş mozaik alternatifleriyle siz de mekanlarınıza farklı lezzetler katabilirsiniz. Ayrıca mix gümüş renklileri, paledyen fileli traverten mozaikleri, Amoregray Marble (Afyon Çay Beji) Doğal Taş ya da mermer mozaik modelleri de görmeye değer güzelliktedir.

DOĞAL TAŞ FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI

Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 Beylikdüzü / İSTANBUL

Pazartesi-Cumartesi 8:00-17:00

0212 875 81 15 - 0554 233 76 13

Doğal Taş Kendi Madenimizden çıkartılan %100 Gerçek Doğal Taş
Marka Patentli Doğal Taş Ürünlerimizin Hepsi Marka Patentlidir.
Canlı Destek Herhangi Bir sorunuzda her an yanınızdayız
Satış Mağazası Fabrika Satış Mağazamızda Ürünlerimizi Görebilirsiniz!